چاپ کردن این صفحه

آیا بین کتاب "وهم‌الالحاد سید احمدالحسن " و کتاب "وهم‌الالحاد د.عمروشریف" شباهتی وجود دارد؟؟! (قسمت1)

 


لینک کتاب وهم‌الالحاد سید احمدالحسن :
http://www.almahdyoon.org/arabic/documents/live/wahmilhad


لینک کتاب وهم‌الالحاد د.عمروشریف:
http://shervareh.marsdownload.ir/%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D9%83%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%88%D9%87%D9%85-%D8%A7%D9%84%D8%A5%D9%84%D8%AD%D8%A7%D8%AF-%D8%AF-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D9%88-%D8%B4%D8%B1%D9%8A%D9%81-pdf.html


سید احمدالحسن در تاریخ 2012.12.17 در صفحۀ رسمی فیسبوک خودشان، در مورد نوشتن کتاب وهم‌الالحاد سخنانی را فرمود:


"سعی می‌کنم که موضوعاتی مرتبط با خلق و اثبات وجود الله وعدم او را مطرح سازم. اين موضوعات علمی بسيار مهم می‌باشند و آنچه در ميدان علمی می‌بينم اين است که الحاد از لحاظ علمی پيروز است و آن‌هم با معدل بسيار بالا در برابر کسانی که ادعای نمايندگی اديان را می‌کنند. پس اين‌ها که خود را علماء می‌نامند چه مسلمانان شيعه و سنی و وهابيت يا مسيحيان و يا يهود به مسائل علمای بيولوژی تکاملی و غير آن‌ها که مطرح می‌سازند اصلاً بدون هوشياری پاسخ می‌دهند، پس آن‌ها مانند کسی هستند که مسئله‌ای را به اشتباه شنيد و متوجه شد پس به اشتباه پاسخ گفت، و لهذا کتابی در اين باب نوشتم که الان تقريباً کامل است، و در آن مهم‌ترين نظريات علمی‌تجربی ثابت و يا رياضی و نظری را مورد مناقشه قرار دادم، و ان‌شاء‌الله زمانی که ببينم اشخاصی از لحاظ شناخت شايستۀ آن را داشته‌ باشند، آن را منتشر خواهم‌ کرد؛ تا آنچه را نوشتم متوجه شوند، زيرا که نياز به اطلاع در مورد علومی مانند زمين‌شناسی تاريخی (يا تاريخ زمين)، و تاريخ قديم و آرکئولوژی (علم آثار) و علم بيولوژی‌تکاملی و فيزيک نظری و کيهان‌شناسی (علم حيات) و مردم‌شناسی و علم مهندسی‌ژنتيک و پزشکی و فلسفه و غير آن‌ها است."

پیام فیسبوک سید احمدالحسن


ایشان در این سخنان بیان می‌کند که کتاب وهم‌الالحاد را تقریباً کامل کردند و زمانی‌که ببينند اشخاصی از لحاظ شناخت شايستۀ آن را داشته باشند، آن را منتشر خواهند کرد.

بنابراین ایشان در اواخر سال 2012 کتاب وهم‌الالحاد را تقریباً تکمیل کردند و قصد منتشرکردن آن را داشتند. با مراجعه به پایان کتاب وهم‌الالحاد سید احمدالحسن تاریخ پایان کتاب وهم‌الالحاد را متوجه می‌شویم. سید احمدالحسن تاریخ پایان کتاب را سال 1434 ه‌ق بیان می‌کنند. یعنی تقریباً در اوایل سال 2013 این کتاب را به پایان رساندند. همچنین ایشان در تاریخ 2014.11.9 لینک کتاب وهم‌الالحاد را در صفحۀ فیسبوک خود قرار داد.


با مراجعه به کتاب وهم‌الالحاد د.عمروشریف می‌بینم تاریخ کتاب را نوامبر و دسامبر سال 2013 میلادی، محرم سال 1435 ه‌ق می‌داند. یعنی در اواخر سال 2013 ایشان کتابشان را منتشر کردند.

در نتیجه حدود یک سال قبل‌تر از اینکه دکتر عمروشریف کتابشان را بنویسند، کتاب وهم‌الالحاد سید احمدالحسن به پایان رسیده‌ بود. این از جهت تاریخ نگارش کتاب؛ از جهت مطالب کتاب نیز در قسمت بعد این مسئله را بررسی می‌کنیم.

انصار امام مهدی (ع)

امام احمدالحسن علیه السلام فرمودند :

«ای مردم، علمای گمراه و پیروان‌شان شما را فریب ندهند. بخوانید، جستجو کنید، دقت کـنید و بـیاموزید و خود حقيقت را بـيابـيد و بر كس دیگری توکل نکـنید تا برای آخرت شما تصمیم‌گیری کند زیرا که فردا پشیـمان خواهید شد و فردا پشیمانی را سودی نخواهد داشت». خطبه پنجم محرم ۱۳۸۹ هـ.ش.

وبگاه: almahdyoon.co